آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 119770
 بازدید امروز : 2290
 کل بازدید : 10032983
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.64
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
اخبار > دشمنان به دنبال سیاه نمایی و پمپاژ ناامیدی در جامعه هستند/ هوشیاری در برابر توطئه های دشمن، ضرورت شرایط امروز است/ جهت گیری علمی باید ارزشی و مبتنی بر مبانی دینی و انقلابی باشد
 


  چاپ        ارسال به دوست

دشمنان به دنبال سیاه نمایی و پمپاژ ناامیدی در جامعه هستند/ هوشیاری در برابر توطئه های دشمن، ضرورت شرایط امروز است/ جهت گیری علمی باید ارزشی و مبتنی بر مبانی دینی و انقلابی باشد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در گردهمایی سراسری مسئولان رده های تحقیقاتی و مطالعاتی ناجا با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان مدافع حرم و حریم و عرصه نظم و امنیت، اظهار داشت: امید است نتایج این نشست دو روزه به پیشرفت و موفقیت های بیشتر نیروی انتظامی منتج شود.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این همایش به ویژه سردار "محمد قصری"؛ رئیس پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا، افزود: اقدامات این مجموعه در پیشبرد اهداف نیروی انتظامی بسیار مثمر ثمر است، بنابراین تقویت مراکز و دفاتر تحقیقاتی، مطالعاتی و پژوهشی از اولویت های کاری است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شرفیابی جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی محضر مقام معظم رهبری در فروردین ماه سال جاری، عنوان کرد: معظم له بر تعیین اهداف و اولویت ها و مشخص کردن مسئولی برای پیگیری این امور تأکید داشتند و این توصیه و تأکید فرماندهی معظم کل قوا رویکرد ما در نیروی انتظامی است، به گونه ای که در سال جاری اولویت ها را مشخص کرده ایم و به جد آنها را دنبال می کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه پیگیری امور باید در اولویت رده های تحقیقاتی و مطالعاتی باشد، تأکید کرد: اثربخشی اقدامات نیز برآورد و بررسی شود؛ اینکه چه میزان اقداماتی که پیگیری و اجرایی می کنیم در پیشرفت امور و مأموریت ها تأثیرگذار است اهمیت بسزایی دارد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه رده های تحقیقاتی و مطالعاتی؛ قوه عاقله و مغز متفکر ناجا هستند، خاطر نشان کرد: اگر این قوه عاقله خوب و درست عمل کند تأثیرات مطلوب این رویکرد را تا پایین ترین رده ها می بینیم.

وی با تأکید بر اینکه خلاء های سازمان براساس اقدامات مطالعاتی و پژوهشی احصاء شود، مطرح کرد: پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی بایستی برای رفع خلاء ها و کاستی ها راهکارهای علمی، کاربردی و عملیاتی دهد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به اهمیت هیئت های اندیشه ورزی خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت نخبگان، علما، مراجع، صاحب نظران و ... برای موفقیت سازمان بهره ببریم و از ظرفیت و اثربخشی جلسات اندیشه ورزی غافل نشویم.

سردار اشتری تأکید کرد: ترسیم مسیر و فرآیندی برای رسیدن به اهداف با روش های مناسب، از وظایف اصلی پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی است.

وی در بخش دیگری از سخنان با بیان اینکه هرگز در پیگیری موضوعات و امور به دنبال آمار و گزارش دهی نیستیم، افزود: اثربخشی اقدامات برایمان از هر اولویتی بالاتر است و ارائه راهکارهای عملیاتی و کاربردی راهگشای بسیاری از امور است.

سردار اشتری با تأکید بر لزوم انجام اقدامات نوآورانه خاطرنشان کرد: تحول آفرینی مثبت و ابتکار عمل در راستای پیشبرد اهداف از راهبردهای اساسی نیروی انتظامی است.

رئیس پلیس کشور اضافه کرد: ان شاء الله در حوزه های پژوهشی، تحقیقاتی و مطالعاتی شاهد تحول باشیم و نیروی انتظامی در این حوزه الگوی سایر سازمان ها باشد، هر چند ناجا در  موضوعات تحقیقاتی و مطالعاتی پیشتاز است.

وی با بیان اینکه بر مبنای افکارسنجی و نظرسنجی ها میزان اعتماد عمومی و مردمی به پلیس افزایش داشته است، تأکید کرد: لازم است این سرمایه ارزشمند را قدر بدانیم و از ظرفیت های مختلف برای ارتقاء این مهم، استفاده کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: به اذعان بسیاری از مسئولان کشوری و لشکری، روز به روز بر بلوغ و پیشروی پلیس افزوده می شود و بی شک با این رویه، هوشمندانه تر عمل می کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تأکید کرد: اگر به وظایف خود درست و به موقع عمل کنیم کل جامعه از این عملکرد مطلوب منتفع و بهره مند می شوند.

سردار اشتری بیان کرد: جهت گیری علمی در ناجا باید ارزشی، برای تأمین و توسعه امنیت و مبتنی بر مبانی دینی و انقلابی باشد.

فرمانده نیروی انتظامی خطاب به مسئولان رده های تحقیقاتی و مطالعاتی ناجا اشاره کرد: محصول اقدامات درست شما رسیدن به پلیس انقلابی، مردمی، وظیفه شناس و اثرگذار است.

وی در ادامه بیان کرد: بنده به این جلسه و اعضای حاضر در آن امیدوارم و معتقدم با روحیه جهادی، توانمندی و تخصص تک تک شما مدیران، مسئولان و کارکنان مراکز و دفاتر تحقیقاتی و پژوهشی می توانیم به موفقیت های بیشتری برسیم.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم و الحمدالله شاهدیم که روز به روز درخت تنومند انقلاب قوی تر و شکوفا تر می شود و در این 40 سال به پیشرفت های بسیاری دست یافته ایم.

سردار اشتری تأکید کرد: پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در این چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، در طول تاریخ و تمدن ایران بی بدیل است، اما دشمنان به دنبال سیاه نمایی، القاء و پمپاژ ناامیدی در جامعه و تلخ کردن کام مردم هستند بنابراین در مقابل این توطئه ها باید مراقب و هوشیار باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ما به عنوان پاسداران نظم و امنیت و حافظان دستاوردهای انقلاب باید به خوبی از ارزش های نظام و انقلاب صیانت کنیم.

سردار اشتری با اشاره به تلاش گروهک های ضدانقلاب برای تحرکات توطئه افکنانه، عنوان کرد: مردم گروه های فتنه انگیز و توطئه افکن را به خوبی می شناسند و همواره پاسخ دندان شکنی به این افراد داده اند.

سردار اشتری با بیان اینکه ضرورت دارد قدرت تجزیه و تحلیل شرایط موجود را ارتقاء دهیم، تأکید کرد: باید به عنوان سربازان امام(عج)، ولایت و حافظان جان، مال و ناموس مردم، روحیه امید در جامعه بدمیم.

وی در پایان گفت: از زحمات همه همکارانم در پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا تشکر می کنم و ان شاء الله روز به روز شاهد شکوفایی و پیشرفت بیشتر این مجموعه باشیم.

گفتنی است پیش از سخنان سردار اشتری،  سردار "محمد قصری" گزارشی از عملکرد مجموعه پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی ناجا ارائه کرد.


١٤:٢٧ - شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٢٨١٥٩    /    تعداد نمایش : ٨٩٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 آدرس :    

اتوبان کردستان بسمت شمال - خیابان شهید یاسمی

پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی

تلفن: 81885048

پست الکترونیک :research@police.ir

کدپستی :19395-6516