آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 119766
 بازدید امروز : 2278
 کل بازدید : 10032971
 بازدیدکنندگان آنلاين : 10
 زمان بازدید : 0.39
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
اخبار > برگزاري نشست سردار فرماندهي ناجا با محققين و پژوهشگران ناجا
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري نشست سردار فرماندهي ناجا با محققين و پژوهشگران ناجا

 

گروه ناجا-  سردار "حسين اشتري" در نشست صميمي با محققان و پژوهشگران در پژوهشگاه علوم انتظامي و مطالعات اجتماعي ناجا گفت: خداوند را شاکرم بار ديگر توفيق حاصل شد تا در جمع پژوهشگران و محققان فعال در نيروي انتظامي باشم.

وي با تقدير از دست اندرکاران برگزاري اين نشست صميمي به ويژه سردار" محمد قصري"؛ رئيس پژوهشگاه علوم انتظامي و مطالعات اجتماعي ناجا، افزود: از تلاش صادقانه، مجدانه و عالمانه همه پژوهشگران و محققان فعال در نيروي انتظامي قدرداني مي کنم، بنده همواره بر لزوم حمايت از اين عزيزان و پاسخگويي به مطالبات و انتظارات به حق جامعه پژوهشگر ناجا تأکيد ويژه اي دارم.

فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به نقش موثر مراکز علمي، تحقيقاتي و پژوهشي در پيشبرد اهداف سازمان، عنوان کرد: پژوهشگران و محققان فعال در ناجا با احصاء نيازهاي سازمان، ابتکار عمل و نوآوري و تکيه بر پژوهش هاي راهبردي و کاربردي مي توانند به کسب موفقيت هاي مداوم در سازمان کمک کنند.

سردار اشتري يادآور شد: مقام معظم رهبري (مدظله العالي) فرمودند: " دنبال علم باشيد که براي کشور لازم و نافع است"، بنابراين پژوهشگران و محققان فعال در ناجا بايد پژوهش هاي عملياتي و اجرايي را انجام دهند که در نهايت شاکله کلي نيروي انتظامي منتفع شود.

عالي ترين مقام انتظامي کشور در بخش ديگري از سخنان بر لزوم توجه آحاد فرماندهان و مديران ناجا به جايگاه پژوهشگران تأکيد و بيان کرد: رويکرد پژوهش محوري بايد در نيروي انتظامي "گفتمان" شود، البته طي دو دهه اخير رشد و پيشرفت مطلوبي در اين حوزه داشته ايم اما تا رسيدن به نقطه ايده آل فاصله وجود دارد و بايد با همت روزافزون به نقطه مطلوب برسيم.

سردار اشتري خاطر نشان کرد: محققان و پژوهشگران فعال در نيروي انتظامي بايد نسبت به گستردگي و تنوع مأموريت هاي اين سازمان اشراف داشته باشند و با آشنايي کامل از مأموريت هاي ناجا ، تحقيقات کاربردي ، عملياتي و اجرايي انجام دهند.

وي با بيان اينکه امروز ماهيت تهديدات ، چالش ها و آسيب ها در حال تغيير است، عنوان کرد: براي پيشبرد مأموريت هاي متنوع ناجا نمي توان بر يک نسخه واحد اتکاء کرد و بايد بدانيم که "پژوهش محوري" در کنار توجه به ابتکار عمل و نوآوري مي تواند به "چابک سازي"، "توسعه"، و "کارآمدي سازمان" کمک کند.

عالي ترين مقام انتظامي کشور تأکيد کرد: نيروي انتظامي بايد در عرصه دانش و علوم انتظامي و امنيتي در سطح کشور مرجع باشد؛ معتقدهستم اين سازمان بايد در پژوهش محوري در خط مقدم و پيشتاز از ساير نيروهاي مسلح باشد.

وي بر لزوم راه اندازي بانک اطلاعاتي يافته هاي پژوهشي و تحقيقاتي در نيروي انتظامي تأکيد کرد و گفت: مقام معظم رهبري فرمودند "پليس بايد در تراز جمهوري اسلامي ايران باشد"، بنابراين افق و هدف غائي در پژوهش ها بايد به تحقق اين مهم کمک کند.

سردار اشتري در بخش ديگري از سخنان خود بر ضرورت تعامل مستمر پژوهشگاه علوم انتظامي و مطالعات اجتماعي ناجا با پليس هاي تخصصي تأکيد کرد وگفت: بنده معتقدم رويکردهاي علمي و پژوهشي مي تواند راهکار حل بخشي از مشکلات سازمان باشد.

وي با بيان اينکه در اجراي مأموريت هاي ناجا هيچ بن بستي نمي بينم، گفت: پژوهشگران و محققان بايد به فرماندهان و مسئولان نيروي انتظامي مشاوره فکري و علمي بدهند، چرا که اين رويکرد مي تواند در ارتقاء روزافزون سازمان مثمرثمر باشد.

گفتني است، پس از پايان نشست صميمانه سردار "اشتري" با پژوهشگران و محققان فعال در نيروي انتظامي، چهاردهمين جشنواره علمي نظم و امنيت با معرفي برترين هاي حوزه پژوهش و تحقيق برگزار شد.

رونمايي از کتاب چهار جلدي " نيروي انتظامي" در دفاع مقدس بخشي از برنامه هاي اين جشنواره علمي بود.

يادآورمي شود پيش از سخنان سردار "حسين اشتري"؛ فرمانده نيروي انتظامي، سردار "محمد قصري"؛ رئيس پژوهشگاه علوم انتظامي و مطالعات اجتماعي ناجا گزارشي کوتاه از عملکرد اين مجموعه ارائه کرد.

 


١١:٤٧ - يکشنبه ٢٣ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٣٠٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٥٤١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 آدرس :    

اتوبان کردستان بسمت شمال - خیابان شهید یاسمی

پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی

تلفن: 81885048

پست الکترونیک :research@police.ir

کدپستی :19395-6516