آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 6588
 بازدید امروز : 3277
 کل بازدید : 10190840
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.46
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
تاریخچه
 


تحول ساختاري نيروي انتظامي كشور در سال 1370 و همچنين تعميق علمي در فرايند تصميم سازي سازماني موجب گرديد تا با احساس نياز و ضرورت ايجاد حوزه ي تحقيقات علمي در مجموعه فرماندهي نيروي انتظامي، مركز تحقيقات در سال 1372 در ساختار ناجا تصويب و فعاليت خود را از سال 1373 آغاز نمايد. در اين مركز كه در ابتدا با دو بخش معاونت مطالعات و معاونت اطلاعات و پشتيباني شكل گرفت در روند فعاليت و تعاملات خود با تحولات ساختاري و تغيير عناويني چون مركز مطالعات و پژوهشها و مركز تحقيقات و پژوهشها و پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی همراه بوده است. اين مجموعه در سال 1376 موفق به اخذ موافقت اصولي از شوراي گسترش آموزش عالي كشور گرديده و در سال 1378 نيز موافقت قطعي از سوي اين شورا صادر و اساسنامه آن به تصويب رسيده است. بر اين اساس با تشكيل هيئت امنا پژوهشي ، آيين نامه استخدامي اعضاء هيئت علمي پژوهشي و آئين نامه مالي و معاملاتي خود را نيز تهيه و تصويب نموده و به تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز رسيده است.


توسعه نيازهاي پژوهشي و اهتمام به رويكرد علمي بخشهاي اجرائي زمينه گسترش فعاليتهاي پژوهشي كاربردي در بخشهاي اجرائي و ستادهاي تخصصي را فراهم نمود. در اين راستا پژوهشگاه علوم انتظامی از سال 1385 به ايجاد دفاتر تحقيقات كاربردي تخصصي يا جغرافيائي در كليه يگانهاي ناجا همت گماشت بطوريكه در سال 1387 شاهد وجود پنج حوزه مشخص پژوهشي با بيش از 60 رده ستادي و اجرائي تحقيقاتي و مطالعاتي در نيروي انتظامي مي باشيم. ساختار و منظومه تحقيقات در ناجا بگونه‌اي تعريف و اجرا گرديده است تا هر بخش چون اجزا يك منظومه، نقشي مكمل و متحدي را ايفا نمايد بگونه اي كه در فرايند فعاليتهاي پژوهشي ضمن پرهيز و پيشگيري از فعاليتهاي تكراري و غير ضرور، زمينه تعامل و هم افزايي نيز فراهم گردد.
رويكرد كلي منظومه تحقيقاتي بصورتي است كه هر رده داراي چشم انداز ، اهداف بلند مدت ، مآموريت و وظايف ، اولويت هاي محوري ، تعاملات درون حوزه اي ، بين حوزه اي و برون سازماني و برنامه در دامنه فعاليتهاي موضوعي مشخص و تعريف شده مي باشند كه بر اساس تسهيم منابع ، تدابير و سياست هاي كلان شوراي [عالي] تحقيقات ناجا مديريت مي گردند.

 آدرس :    

اتوبان کردستان بسمت شمال - خیابان شهید یاسمی

پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی

تلفن: 81885048

پست الکترونیک :research@police.ir

کدپستی :19395-6516