اخبار > جزئیات قانون کسرخدمت ایثارگری
 


  چاپ        ارسال به دوست

جزئیات قانون کسرخدمت ایثارگری

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی،سردار "ابراهیم کریمی"از اجرایی شدن قانون کسرخدمت ایثارگری خبر داد و گفت: بیست هزار نفر از مشمولانی که سابقه جبهه و یا تجمیع جبهه، جانبازی و آزادگی والدین آنان به امتیاز 28 و 29 می رسد ، می توانند با مراجعه به یگان خدمتی والدین، گواهی کسرخدمت را دریافت کنند.
وی بیان داشت : اولویت بهره مندی از این امتیاز به ترتیب با کارکنان وظیفه، مشمولان دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت و دانشجویان دارای معافیت تحصیلی می باشد.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد : واجدین شرایط پس از دریافت گواهی کسرخدمت و تکمیل برگ تعهد آموزش رزم مقدماتی ، می بایست از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10) برای ثبت درخواست معافیت از خدمت اقدام کنند.
وی با تاکید بر اینکه کسرخدمت ایثارگری شامل مشمولان غایب و فراری نمی شود، افزود: یکی از نکات قابل توجه در تعیین اولویت های کسرخدمت ، نداشتن غیبت است لذا مشمولان برای اینکه جزء اولویت بیست هزار نفر سال آینده قرار گیرند لازم است که وارد غیبت نشوند .
سردار کریمی اظهار کرد:کارکنان وظیفه متولد 72 به قبل که امتیاز والدین آنان کمتر از 27 می باشد ،به شرط آنکه تا قبل از نوزدهم آذرماه سال جاری به خدمت اعزام و نسبت به ثبت گواهی کسر خدمت اقدام کرده اند، می توانند از مقررات قبلی کسرخدمت ایثارگری یعنی به ازای هر ماه حضور در جبهه،جانبازی و آزادگی، از 9 روز کسرخدمت بهره مند شوند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متقاضیان پس از دریافت گواهی جبهه از طریق نیروهای مسلح و گواهی جانبازی و آزادگی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، در صورت نیاز به تلفیق سوابق مذکور، صرفا می بایست از طریق سازمان وظیفه عمومی اقدام کنند./


٠٧:٣١ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٢٤٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٨٠٠٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است

خروج