اخبار > طرح جریمه مشمولان غایب «قطعاً» سال آینده اجرا نمی‌شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح جریمه مشمولان غایب «قطعاً» سال آینده اجرا نمی‌شود

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا،سردار" ابراهیم کریمی" در مورد قانون جریمه مشمولان غایب در سال 97 اظهار داشت: با توجه به تصمیم‌های گرفته شده امسال آخرین سال ثبت‌نام در طرح جریمه مشمولان غایب است و این طرح در سال آینده اجرا نخواهد شد.
وی با اشاره به این مطب که ضوابط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب دیگر تغییر نخواهد گرفت ،افزود:دانشجویانی که تا پایان شهریور ماه 1396 انصراف داده و یا اخراج شده باشند ،در صورتیکه مدت غیبت آنان تا پایان سال 97 به بیش از 8 سال برسد ، می توانند از این معافیت بهره مند شوند و این تاریخ دیگر تغییر نخواهد کرد.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: در تبصره 11 بند ب قانون بودجه کشور سال 97 ،برای فرزندان مددجویانی که در شمول این قانون قرار می گیرند ،تخفیفی در نظر گرفته شده که پس از انجام بررسی های لازم ، نحوه استفاده برای ابلاغ و اطلاع رسانی خواهد شد.
وی اضافه کرد: افرادی که تا پایان سال 97 بیش از 8 سال غیبت دارند ، می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) درخواست خود را ثبت و پس از انجام راستی آزمایی های لازم ،پیامکی از سوی سازمان برای متقاضی ارسال می شود که در این صورت می بایست مشمولان برای اطلاع از مبلغ جریمه به دفاتر مذکور مراجعه نماید .

سردار کریمی گفت: مشمولان واجد شرایط می توانند مبلغ جریمه را به صورت نقد و یا اقساط پرداخت کنند که در شیوه اقساطی ،می بایست یک سوم مبلغ به صورت نقدی و مابقی تا پایان سال تسویه شود.
این مقام مسئول اظهار داشت : مشمولان مقیم خارج از کشورکه بیش از 8 سال غیبت دارند از امسال حتما باید وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند لذا این افراد در صورت ورود به کشور می توانند شخصا برای بهره مندی از این معافیت اقدام کنندکه برای تسریع در رسیدگی به درخواست این افراد ،شرایطی نیز در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: مشمولان مقیم خارج از کشور می توانند از طریق یکی از کنسولگری ها نیز اقدام و مدارک لازم را تحویل که اقدامات لازم از طریق وزارت امور خارجه انجام می شود ، همچنین آن دسته از مشمولان که بستکان آنان ساکن ایران هستند می توانند از طریق بستگان و یا وکیل خود برای این معافیت اقدام کنند.١٣:٢٩ - شنبه ٥ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٢٦٧٤١    /    تعداد نمایش : ٣١٩٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است

خروج