اخبار > برگزاری جشنواره ورزشی سرباز با هدف توسعه و اعتلای امر ورزش
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشنواره ورزشی سرباز با هدف توسعه و اعتلای امر ورزش

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار "بهرام نوروزی" در دهمین دوره اختتامیه مسابقات ورزشی سربازان نیروهای مسلح با تبریک سالروز ولادت باسعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جا دارد به کلیه مدعوین عزیز، فرماندهان، سربازان وظیفه و اصحاب رسانه که در این مراسم حضور دارند خیرمقدم عرض کنم.

وی افزود: سربازان، فرهنگ ساز و الگوی نظم و انضباط در جامعه هستند که می توانند با ورزش و رشد و تقویت قوای جسمی خود آمادگی لازم را برای دفاع از مرز و بوم کشور داشته باشند.

رئیس هیئت ورزشی سربازان نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: شادابی و نشاط حاصل شده از ورزش حتما می تواند در عرصه های حرفه ای و شغلی باعث کسب موفقیت برای انسان شود.

وی با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع) در رساله حقوق که می فرمایند "بدن تو بر تو حقی دارد" حق آن این است که آن را سالم و مقاوم در برابر سختی ها و در کمال نشاط نگاه دارید، گفت: تربیت ، آموزش ، تقویت بدن و آمادگی همه جانبه مورد توجه اسلام است و این موضوع در صورتی که همراه با یاد خدا انجام شود، عبادت محسوب می شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در ادامه به برگزاری جشنواره ورزشی سرباز اشاره کرد و افزود: این جشنواره با هدف توسعه و اعتلای امر ورزش در بین سربازان از سال 1388 به بعد اجرایی شد و مسئولیت هیئت ورزشی سربازان نیروهای مسلح بر عهده سازمان وظیفه عمومی ناجا واگذار شد.

وی ادامه داد: در سال 1390 مسابقات سراسری نیروهای مسلح در 5 رشته ورزشی(دو و میدانی، تیراندازی، فوتسال، آمادگی جسمانی و شنا) برگزار و در سال 1391 مسابقات در 9 رشته ورزشی و در سال 1392 در 11 رشته به میزبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

سردار نوروزی خاطرنشان کرد: در سال 1393 این مسابقات در 14 رشته ورزشی برگزار و در سال 94 در 15 رشته ورزشی برگزاری شد و این مسابقات در سال 95 و 96نیز در همین تعداد برگزاری شد.

وی ادامه داد: مسابقات ورزشی در سال 97 در 13 رشته ورزشی برگزار شد که خوشبختانه سطح مسابقات بسیار عالی و با کیفیت برگزار شد که جا دارد از همه همکاران در نیروهای مسلح که در برگزاری هرچه باشکوهتر این جشنواره ورزشی تلاش کردند تشکر و قدردانی کنم.


١٢:٢٣ - سه شنبه ٧ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٣١٣٣٨    /    تعداد نمایش : ٤٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج