اخبار > هوشمندی و امانتداری از اولویت های سازمان وظیفه عمومی ناجاست/ افزایش بهره گیری از سامانه های ارائه خدمات غیرحضوری در سال 98
 


  چاپ        ارسال به دوست

هوشمندی و امانتداری از اولویت های سازمان وظیفه عمومی ناجاست/ افزایش بهره گیری از سامانه های ارائه خدمات غیرحضوری در سال 98

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا،سردار "تقی مهری"با بیان اینکه هفته نیروی انتظامی فرصت مغتنمی برای نمایش اقتدار پلیس و ارتقاء جایگاه آن در جامعه است، اظهار داشت: خدمات دهی به مردم یک فرصت و توفیق است و سازمان وظیفه عمومی ناجا همواره تلاش می کند در این مسیر، به بهترین شیوه ممکن پاسخگوی مردم باشد.

وی عنوان کرد: با ایجاد بسترها، پیگیری های مداوم و تلاش برای هوشمندسازی پلیس، شاهد تحولات چشمگیری در تسهیل فرآیندهای سازمان وظیفه عمومی و شیوه خدمت رسانی به مردم هستیم، به نحوی که در نیمه نخست سال 98 شاهد افزایش بهره گیری از سامانه های ارائه خدمات غیر حضوری و افزایش رضایت مندی مردم از خدمات این سازمان بوده ایم.

کاهش مراجعات حضوری به سازمان وظیفه عمومی

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با تاکید بر شعار هفته نیروی انتظامی "پلیس هوشمند؛ امین مردم" تصریح کرد: هوشمندی و امانتداری پلیس از اولویت های این سازمان است.

سردار مهری از کاهش مراجعات حضوری به این سازمان خبر داد و گفت: بازنگری فرآیند انواع معافیت های سربازی، به کارگیری پزشکان معتمد برای معاینه اولیه مشمولان و ارتباط سیستمی پزشکان معاین با دفاتر پلیس+10، ایجاد ارتباط سیستمی با ثبت احوال و ... تاثیر به سزایی در تسریع رسیدگی به درخواست های مشمولان داشته است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی اظهار داشت: یکی از اقدامات چشمگیر در ارائه مشاوره به مشمولان و خانواده های آنان در زمینه قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی، گسترش بستر اینترنتی خدمات مشاوره ای پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی به نشانی www.vazifeh.police.ir و پایگاه فرهنگی سرباز www.vazife.ir است که موجب رفع ابهامات مشمولان و خانواده های آنان در اسرع وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری شده است.

وی افزود: همچنین مشمولان در سراسر کشور می توانند از طریق سامانه تلفن گویا به شماه 096480 به صورت شبانه روزی از قوانین و مقررات وظیفه عمومی مطلع شده و در صورت نیاز به مشاوره تخصصی از طریق سامانه مذکور در ساعات اداری با کارشناسان وظیفه عمومی تماس بگیرند.

سردار مهری گفت: یکی از دغدغه های مسئولان بهره وری تخصصی و ارتقاء سربازان در نیروهای مسلح است که توانسته ایم با ایجاد سامانه ثبت رزومه تخصصی مشمولان متقاضی اعزام به خدمت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10)، از توانایی های سربازان در عرصه های مختلف کشور از جمله علمی، دفاعی، امنیتی، انتظامی و .... استفاده کنیم.

وی افزود: با به کار گیری ظرفیت های سازمانی و برون سازمانی و تعامل بیشتر با ستاد کل نیروهای مسلح، توانسته ایم در زمینه اجرای ماموریت های خطیر خود چشمگیرتر عمل کنیم.

سردار مهری عنوان کرد: با ایجاد زیرساخت های لازم، ثبت 26 مورد از امور وظیفه عمومی از جمله ثبت درخواست اعزام به خدمت و معافیت ها، تمدید و تعجیل تاریخ اعزام به خدمت، اصالت کارت ها، توجیه غیبت، اصلاح نشانی محل سکونت و ... در سراسر کشور به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس+10 واگذار شده که این اقدام، صرفه جویی در وقت و هزینه مشمولان را به همراه داشته است.


٠٧:٥٦ - سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٣٥٠٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج