اخبار > عملکرد پلیس در تراز جمهوری اسلامی ایران بایستی مبتنی براخلاق اسلامی باشد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

سردار"تقی مهری"عنوان کرد:

عملکرد پلیس در تراز جمهوری اسلامی ایران بایستی مبتنی براخلاق اسلامی باشد.

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا،سردار "تقی مهری" در همایش تخصصی یک روزه معاونین وظیفه عمومی سراسر کشور اظهارکرد: عملکرد پلیس در تراز جمهوری اسلامی ایران بایستی مبتنی براخلاق اسلامی باشد.
وی گفت:پلیس در کشور جمهوری اسلامی ایران با سایر پلیس کشور های جهان متفاوت است ، البته وجه اشتراک در قانون مندی و اجرای قانون دارند، لیکن پلیس اسلامی،عادل،ارزشی و اخلاق مند است و کرامت انسانی را رعایت می کند و با ویژگی های تقوای الهی ،اخلاق نیکو، بردباری و متانت ، امانت داری و راستگویی و پاسخ گویی به مردم ،خدمت می کند.با بهره مندی از این ویژگی ها ،خواهیم توانست به اهداف عالیه دست یابیم.
وی بیان داشت:فرمایشات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا ( مدظله العالی ) درمورد خدمت مقدس سربازی حاکی از اهمیت این جایگاه است. بنابر این رده های وظیفه عمومی سراسر کشور بایستی نسبت به این موضوعات،توجه و اهتمام بیشتری نمایند.
سردار مهری تاکید کرد: درحوزه ی ماموریت تخصصی وظیفه عمومی توجه به گفتمان سازی خدمت مقدس وظیفه عمومی از طروق سخنرانی ، میز گرد ، همایش،تریبون ائمه محترم جمعه ،بهره مندی از ظرفیت های رسانه ها تاثیر به سزایی در تغییر نگرش جوانان به مقوله سربازی خواهد داشت.
این مقام ارشد انتظامی اظهارداشت:پیگیری اجرای دستور العمل مواد 58 و 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی از طریق هماهنگی با دستگاه های قضایی ، طرح در شورای اداری و تامین استان و شهرستان ها و پلیس های تخصصی ،در خصوص تعیین تکلیف مشمولان غایب امری ضروری است.
وی افزود: انجام تبلیغات محیطی و فرهنگی با بهره گیری از فرمایشات امام راحل ( ره) و فرمانده کل قوا (مدظله العلی ) در داخل مجموعه های وظیفه عمومی، سطح شهر و بهره مندی ازظرفیت رسانه ها در امر سربازی حائز اهمیت است.
این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد:با برگزاری کارگاه های آموزشی برای کاربران دفاترپلیس+10، کارشناسان وظیفه عمومی، پزشکان معاین و شوراهای پزشکی و پاسخگویی صحیح کارشناسان وظیفه عمومی به مشمولان و خانواده های آنان از طریق سامانه تلفن گویا به شماره 096480، توانسته ایم رضایت مردم را کسب کنیم.


١٤:٢٠ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٣٥٤٣٥    /    تعداد نمایش : ١٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج