نحوه استفاده از وام و پرداخت قسطی طرح جریمه مشمولان غایب
 

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، این سازمان طی اطلاعیه ای در خصوص طرح جریمه مشمولان غایب به اعلام کرد: قانون گذار  نحوه پرداخت مبلغ  جریمه را به صورت نقدی و قسطی تعیین کرده است و بر اساس قانون فقط تا پایان سال 1395 این طرح معتبر است.

این اطلاعیه افزود: تمام کسانی که در سال گذشته موفق به واریز وجه جریمه نشده اند، باید  با مراجعه به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10 )  نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر پرداخت مبلغ جریمه به صورت نقدی، قسطی یا در غالب استفاده از تسهیلات اعطایی اقدام کنند.

همه متقاضیان می بایست  یکی از این روش ها را انتخاب و نسبت به پرداخت وجوه جریمه اقدام کنند.

این سازمان افزود:  متقاضیان برای  پرداخت نقدی جریمه  یک شناسه واریز دریافت کرده و پس از واریز وجه ،کارت معافیت از خدمت صادر و به نشانی فرد ارسال می شود.

این سازمان در ادامه با تشریح  شرایط قسط بندی مبلغ جریمه مشمولان غایب خاطر نشان کرد: متقاضیان در ابتدا می بایست  یک سوم مبلغ جریمه را پرداخت کرده و  مبلغ باقیمانده را به صورت قسطی تا پایان سال 1395 پرداخت کنند که  در این راستا بانک قوامین به عنوان بانک عامل پیش بینی شده است.

این اطلاعیه می افزاید:  این دسته از افراد پس از پرداخت  نیمی از وجه جریمه خود می توانند، در صورت تمایل اجازه  یک مرحله خروج از کشور به منظور سفرهای زیارتی را از سازمان وظیفه عمومی دریافت نمایند و همچنین امکان بهره بندی از برخی امکانات به صورت موقت را خواهند داشت. 

سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص نحوه استفاده متقاضیان از تسهیلات تاکید کرد: مشمولان برای استفاده از این روش می بایست یک سوم مبلغ جریمه را به بانک قوامین به عنوان بانک عامل پرداخت کرده تا پس از آن بتوانند مراحل دریافت وام را از بانک مذکور ادامه دهند.

در این اطلاعیه عنوان شد: شرایط اعطای وام بر اساس قوانین بانکی می باشد  و طبق ضوابط و شرایط  بانک ، وام به متقاضیان اعطاء می شود . وام بانکی به همراه یک سوم پرداخت شده توسط متقاضیان این طرح  از طریق بانک به صورت یکجا به خزانه واریز و پس از آن کارت معافیت توسط این سازمان صادر و به نشانی فرد مذکور ارسال می شود.

این سازمان  با تاکید بر این که موضوع پرداخت وام تابع ضوابط و مقررات سیستم بانکی کشور بوده و این سازمان صرفا تسهیل کننده شرایط و معرفی کننده متقاضیان به بانک ها می باشد گفت:شرایط دریافت وام بر اساس  شرایط مورد توافق متقاضی و بانک است که  این  حالت مانند واریز  نقدی وجه  جریمه است  و کارت معافیت  متقاضی بلافاصله صادر می شود.

این اطلاعیه با بیان اینکه نامه های پرداخت تسهیلات ، از بیستم خرداد ماه  به متقاضیان ارائه می شود افزود:  هماهنگی لازم برای تقسیط وجه جریمه و پرداخت تسهیلات با بانک انجام شده و نامه های مربوطه را  در زمان اعلامی به متقاضیان ارائه  تا با انتخاب یکی از  روش ها نسبت به پرداخت مبلغ جریمه اقدام کنند.

این سازمان یادآور شد: بانکها از طریق نوبت بندی  اقدام به پرداخت وام می کنند بنابراین با توجه به محدود بودن منابع اعتباری بانک ها ، اولویت با افرادی است که درخواست خود را زودتر ثبت کرده اند .