مهلت ثبت نام طرح جریمه مشمولان غایب یک ماه دیگر تمدید شد
 

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا ، این سازمان در اطلاعیه ای اعلام کرد: مهلت  ثبت نام درخواست افراد متقاضی  طرح جریمه مشمولان دارای بیش از 8 سال غیبت ، بر اساس بند (ب) تبصره 11 ماده واحده قانون بودجه سال 1395 مجلس شورای اسلامی ، از 15 تیرماه تا 15 مرداد ماه به مدت یک ماه تمدید شد .

این اطلاعیه می افزاید : متقاضیانی که در فرصت اعلام شده قبلی  (اول خرداد ماه  تا 15 تیرماه ) ، موفق به ثبت درخواست خود از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10 ) نشده اند ، می بایست در  فرصت تعیین شده جدید نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

این سازمان به متقاضیان این طرح تاکید کرد: فرصت تعیین شده برای مشمولان غایب غیر قابل تمدید خواهد بود و این دسته از افراد پس از تاریخ پانزدهم مرداد ماه ، تعیین تکلیف خدمتی می شوند. 

لازم به ذکر است ، میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی، بر اساس مدارک تحصیلی متقاضیان محاسبه می شود لذا این مبلغ برای افراد دارای مدرک زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان ، فوق دیپلم20 میلیون تومان ، لیسانس25 میلیون تومان ، فوق لیسانس 30میلیون تومان ، دکتری غیرپزشکی35  میلیون تومان ،دکتری پزشکی 40میلیون تومان ، پزشکان متخصص و بالاتر50 میلیون تومان می باشد.

این سازمان در ادامه افزود: به ازای هر سال غیبت مازاد بر 8 سال 10درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می گردد .براساس این قانون ، مشمولان غایب متاهل از 5 درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از 5 درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می شوند.

این اطلاعیه  یادآور شد: مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست عبارتند از :اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول ، اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزند در صورتی که متاهل بوده و دارای فرزند می باشند می بایست به هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) برای ثبت درخواست این مدارک را به همراه داشته و ارائه نمایند.

سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: با توجه به محدودیت اعتباری، الویت بهره مندی از تسهیلات تقسیط در نظر گرفته شده برای جریمه مشمولان غایب  با متقاضیانی است که درخواست خود را زودتر ثبت می کنند .

این سازمان خاطر نشان  کرد : مشمولان متقاضی استفاده از تسهیلات تقسیط می بایست حتما  3/1 مبلغ جریمه را به صورت نقدی واریز نمایند تا بتوانند مابقی مبلغ مشخص شده را  به صورت تقسیطی پرداخت نمایند .