معافیت نفرات برتر مسابقات جهانی و آسیایی از خدمت سربازی
 

معافیت نفرات برتر مسابقات جهانی و آسیایی از خدمت سربازی


سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد : به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به ورزشکاران مدال آور عرصه های جهانی و آسیایی که برای اعتلای نام کشور و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند، ضوابط و مقررات جدیدی به قانون سرباز قهرمان اضافه شد.

در قانون سرباز قهرمان مصوبه سال 92 ، فقط نفرات اول تا سوم بازی های المپیک، نفرات اول و دوم مسابقات قهرمانی جهانی، نفرات اول بازی های آسیایی و نفرات اول تا سوم مسابقات جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال می توانستند از خدمت سربازی معاف شوند.
طبق مقررات سرباز قهرمان سال 92، یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی که عناوین اول تا سوم را در این بازی ها کسب کرده اند از خدمت سربازی معاف می شوند.

همچنین به منظور ارائه تسهیلات بیشتر به ورزشکاران مدال آور عرصه های جهانی و آسیایی  طبق ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح ضوابط و مقررات جدیدی به قانون سرباز قهرمان اضافه شد.و همه نفرات سوم مسابقات قهرمانی جهانی و نفرات دوم و سوم مسابقات بازی های آسیایی نیز از خدمت سربازی معاف خواهند شد.

این سازمان در ادامه افزود : ورزشکارانی که در سال های گذشته موفق به کسب رتبه در مسابقات جهانی و آسیایی شده اند نیز می توانند از تسهیلات فوق بهره مند شوند.

این دسته از افراد با معرفی نامه وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح می توانند از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس+10) برای معافیت از خدمت اقدام کنند.