اخبار > تسهیل در خدمات رسانی به مشمولان،دستاورد توسعه خدمات الکترونیک
 


  چاپ        ارسال به دوست

تسهیل در خدمات رسانی به مشمولان،دستاورد توسعه خدمات الکترونیک

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ، به مناسبت هفته ناجا سردار ابراهیم کریمی با حضور در برنامه "با صبح" شبکه دو سیما مطالبی را پیرامون خدمات الکترونیک و دستاوردهای اخیر سازمان وظیفه عمومی ،مطالبی را عنوان کرد.
وی افزود: در سال های اخیر ثبت برخی از امور وظیفه عمومی در سراسر کشوربه دفاتر (پلیس+10) واگذار شده که با انجام این گونه اقدامات ،مشمولان می توانند در کوتاه ترین زمان ، برگه آماده به خدمت را دریافت کنند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از الکترونیکی شدن اطلاعات مشمولان خبر داد و گفت: در این راستا طرح تعویض کارت های قدیمی پایان خدمت و معافیت با هوشمند را داشته ایم که این گونه اقدامات زیرساخت خدماتی در آینده خواهند بود.
سردارکریمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشمولان می توانند از طریق پیامک سازمان به شماره 110206010 و یا تماس با تلفن گویای سازمان به شماره 096480 استعلام آخرین وضعیت خدمتی خود را دریافت کنند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهارداشت:در سال جاری یکی ازاقدامات نوین صورت گرفته ، ایجاد بستر اینترنتی ثبت مجوزخروج از کشور می باشد که متقاضیان می توانند با ورود به درگاه خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی evazifeh.epolice.ir و یا epolice.ir ، نسبت به ثبت اطلاعات لازم اقدام و درصورت تایید اطلاعات توسط دانشگاه ،حوزه های علمیه ، نسبت به پرداخت ودیعه خروج از کشور از طریق درگاه بانکی اقدام کرده که در نهایت مجوز خروج از کشور توسط سازمان وظیفه عمومی صادر و به سامانه گذرنامه منتقل می شود .
وی در ادامه افزود :با توجه به در پیشرو بودن پیاده روی اربعین حسینی و استقبال زیاد مشمولان وجوانان برای شرکت در این راهپیمایی ، لذا ایجاد سامانه ثبت اینترنتی مجوز خروج از کشوردر سراسر کشوردر هفته نیروی انتظامی ، گامی موثر درتسهیل روند خروج از کشور خواهد بود .
سردار کریمی با اشاره به این مطلب که راه اندازی این سامانه تاثیر به سزایی در کاهش سفرهای بین شهری و تسریع در امورخواهد داشت ،افزود: بروز خطا و قطعی سیستم در این سامانه مشاهده نمی شود و تمام تمهیدات لازم برای امنیت اطلاعات و بررسی هوشمند دیده شده است. همچنین این سامانه تأثیر به سزایی در کاهش سفرهای بین شهری و درون شهری و افزایش سرعت و دقت انجام کارها خواهد داشت.١٠:٤٩ - دوشنبه ١٧ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٢٢٧٣٦    /    تعداد نمایش : ١٢٢٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است

خروج